pondělí 17. prosince 2007

Znovu zrození bratří Cavalerových - The Cavalera Conspiracy

Po dlouhých dvanácti letech se konečně sešli legendární bratři Cavalerové kvůli projektu nazvaném The Cavalera Conspiracy (myspaceprofil) a zatím bezejmenné nahrávce, která by měla spatřit světlo světa v březnu roku 2008.

Tohle je naprosto úžasná zpráva, že se konečně bratři Cavalerové dali dohromady. V 96-tém po vydání alba Roots kapely Sepultura se totiž stalo něco, co žádný fanoušek nechtěl a hlavně nečekal. Max Cavalera, hlas kapely, textař, kytarista a hlavně frontman kapelu opustil po té, co mu zemřel jeho nevlastní syn, možná tam byly i nějaké neshody s ostatními členy kapely.

Když založil kapelu Soulfly a začal pokračovat v tom, kde přestal u Sepulturovského alba Roots, byl jsem velmi rád, protože Maxovu muziku prostě můžu. Nová „Sepultura“ se mi vůbec nelíbila (děsný hlas, krok zpátky ve své tvorbě – tzv. návrat ke kořenům) a já ji zařadil na druhou kolej. Pro mě bylo prostě logickým pokračováním tvorby Sepultury to, co dělal Max Cavalera se svými Soulfly.

A teď konečně se po dlouhých dvanácti letech potkávají bratři Cavalerové v projektu The Cavalera Conspiracy, což opravdu nemůže nechat jednoho fanouška Sepultury/Soulfly a tvorby Cavalerů chladným… Prostě se těším jako malé dítě, až album v březnu 2008 vyjde a já si jej poslechnu…

A tady je jedna ochutnávka The Cavalera Conspiracy – Inflikted: