sobota 14. června 2008

Total Commander - už i já vlastním licenci

Před nedávnem jsem si konečně pořídil licenci k tomuto skvělému souborovému správci, jež využívá dvou oken ke spravování souborů na vašem počítači a vychází tak z tradice stařičkého Norton Commanderu ještě z dob DOSovských. Pokud nevíte, o čem je řeč, odkazuji na stránky wikipedie.

Protože doma máme s přítelkyní každý svůj počítač (nemám rád, když mi někdo dělá na mém), byl jsem nucen pořídit 2 licence tohoto produktu.

Co bych ale neudělal pro tak skvělý program, jako je Total Commander, bez něhož si práci na počítači už neumím ani představit.

Když jsem se porozhlížel, jak sehnat licenci, narazil jsem i na prodejce, kteří licence v ČR přeprodávají. Doba dodání a hlavně daleko vyšší cena byla neúnosná, takže jsem raději zvolil online platbu přes Pay-Pal. K zaplacení došlo ihned a licenci jsem obdržel během pár hodin na e-mail a svůj Total Commander jsem měl zalicencovaný.

Následující týden mě ve schránce čekal dopis ze Švýcarska, domoviny autora Total Commanderu, ve kterém jsem našel CD s vypálenou poslední verzí včetně licence a faktury.

Takže rada na závěr: Rozhodnete-li se koupit si Total Commander, rozhodně nekupujte přes české prodejce, ale kupte si jej přímo on-line u autora (buď přes Pay-Pal nebo přímo přes platební kartu). Ušetříte tím i několik stokorun.